Sbor dobrovolných hasičů PRAHA 8Dnes je 26.05.2024 a svátek slaví  Filip  *  Dnes slouží směna C   *  Pomáhat nebolí. Pojďte mezi nás. Přihláška v sekci Jednotka  *  Nábor děti do Kolektivu mladých hasičů probíhá vždy se začátkem školního pololetí  *  Jsme tu pro Vás - viz Služby a Ohňostroje  *  Nábor mládeže a dospělých do našeho Sboru dobrovolných hasičů probíhá stále  *  Prosím sponzorujte nás - využijte náš transparentní účet  *  Jsme tu pro Vás - viz Služby a Ohňostroje  *  Hasič je člověk, který žije dvakrát, jednou pro sebe a podruhé pro ostatní  *  Jednotka SDH Praha 8 je finalista Ankety Dobrovolní hasiči roku 2023  *  

double_arrow  Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Praha 8


Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Praha 8, která je spoluzřízena s Městskou částí Praha 8 má za úkol chránit životy a zdraví obyvatel a majetek před požáry a poskytovat účinnou pomoc při mimořádných událostech, které ohrožují život a zdraví obyvatel, majetek nebo životní prostředí a které vyžadují provedení záchranných, resp. likvidačních prací a plnit další stanovené úkoly nejen na území Městské části Praha 8 v souladu s právními předpisy.

Jednotka prioritně plní úkoly na úseku požární ochrany a ochrany obyvatelstva dle ustanovení § 70 odst. 1 a odst. 5 zákona o požární ochraně a ustanovení § 30 vyhlášky Ministerstva vnitra č. 247/2001 Sb., o organizaci a činnosti jednotek požární ochrany, ve znění pozdějších předpisů, a úkoly v souladu s předurčeností pro záchranné a likvidační práce a zařazením do požárního poplachového plánu kraje.
Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Praha 8 byla zřízena 1. dubna 2019.
Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Praha 8 je členem Asociace velitelů Jednotek dobrovolných hasičů.

Asociace velitelů Jednotek dobrovolných hasičů.

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Praha 8 se umístila ve finále ankety Dobrolní hasiči roku 2023
Počet členů Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Praha 8 k dnešnímu dni je : 18
Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Praha 8, která je spoluzřízena s Městskou částí Praha 8 má za úkol chránit životy a zdraví obyvatel a majetek před požáry a poskytovat účinnou pomoc při mimořádných událostech, které ohrožují život a zdraví obyvatel, majetek nebo životní prostředí a které vyžadují provedení záchranných, resp. likvidačních prací a plnit další stanovené úkoly nejen na území Městské části Praha 8 v souladu s právními předpisy.<br><br>Jednotka prioritně plní úkoly na úseku požární ochrany a ochrany obyvatelstva dle ustanovení § 70 odst. 1 a odst. 5 zákona o požární ochraně a ustanovení § 30 vyhlášky Ministerstva vnitra č. 247/2001 Sb., o organizaci a činnosti jednotek požární ochrany, ve znění pozdějších předpisů, a úkoly v souladu s předurčeností pro záchranné a likvidační práce a zařazením do požárního poplachového plánu kraje.