Sbor dobrovolných hasičů PRAHA 8Dnes je 16.06.2024 a svátek slaví  Zbyněk  *  Dnes slouží směna C   *  Pomáhat nebolí. Pojďte mezi nás. Přihláška v sekci Jednotka  *  Nábor děti do Kolektivu mladých hasičů probíhá vždy se začátkem školního pololetí  *  Jsme tu pro Vás - viz Služby a Ohňostroje  *  Nábor mládeže a dospělých do našeho Sboru dobrovolných hasičů probíhá stále  *  Prosím sponzorujte nás - využijte náš transparentní účet  *  Jsme tu pro Vás - viz Služby a Ohňostroje  *  Hasič je člověk, který žije dvakrát, jednou pro sebe a podruhé pro ostatní  *  Jednotka SDH Praha 8 je finalista Ankety Dobrovolní hasiči roku 2023  *  

double_arrow  POŽÁRNÍ ÚTOK


  • Požární útok je oblíbená hasičská disciplína, je často označován jako „královská disciplína“.
  • Úkolem soutěžících hasičů je v co nekratším čase propojit zdroj vody (nádrž), motorovou stříkačku, hadice, rozdělovač a proudnice, doběhnout ke dvěma terčům vzdáleným 90 metrů a trefit se do nich proudem vody. Soutěžní tým má 7 členů. Důležitá je dokonalá souhra jednotlivých hasičů, protože každý má svůj konkrétní úkol. Strojník obsluhuje čerpadlo a napojuje na něj první savici , „košař“ spojuje savici s košem, dalšími v týmu jsou spojkaři, béčkači, obsluha rozdělovače, proudaři napojují hadice C a běží k terčům. Cílem je terč co nejrychleji naplnit vodou. Družstvo startuje na zvukový nebo jiný pokyn startéra.
  • Soutěžní materiál se ukládá na základnu, připravena je požární nádrž s vodou. Motorová stříkačka dopravuje vodu z nádrže pomocí hadic k terčům a saje vodu z nádrž pomocí savic, zakončených sacím košem. Po směru útoku vedou hadice B a Cs napojenou proudnicí, s jejichž pomocí je směřována voda na terče.

Požární útok
Požární útok  Požární útok  Požární útok  Požární útok